Zabiegi na stopy

Co to jest

Zabiegi podologiczne wykonywane są w naszym gabinecie przez wykwalifikowanych specjalistów podologów. Wiedza z zakresu anatomi, fizjologii, patologii tkanek, biomechaniki, ortonyksji, opatrunków i wielu innych dziedzin pozwala w bezpieczny sposób przeprowadzić Was przez terapię i przynieść ulgę już od pierwszej wizyty.

Nasze terapie wspomagane są produktami polskiej marki Podopharm®, której produkty można zakupić w naszym sklepie w salonie.

Jak wygląda

Podstawowy zabieg podologiczny

Podstawowy zabieg podologiczny obejmuje pielęgnację całej stopy wraz z paznokciami (bez malowania) oraz konsultację. Malowanie paznokci, jeżeli jest możliwe do wykonania, wykonujemy dodatkowo po wcześniejszej rezerwacji czasu, zgodnie z cennikiem.

Zabieg z użyciem skalpela i/lub dłuta podologicznego oraz frezarki. Zabieg polecany dla osób z problematycznymi stopami i deformacjami w postaci płaskostopia, haluxów, odcisków, modzeli, zgrubiałych pięt.

Zapraszamy:

  • diabetyków
  • osoby z nadmiernym rogowaceniem
  • osoby z odciskami / modzelami
  • osoby z wrastającymi paznokciami

Opracowanie podeszwy stopy

Zabieg ten obejmuje pielęgnację całej podeszwy stopy, usunięcie zrogowaceń i delikatnych pęknięć. Zabieg nie dotyczy opracowania paznokci.

Wszelkiego rodzaju zgrubienia na stopach, niezależnie od tego czy pojawiają się na podeszwie czy na palcach powinny być usunięte, aby zminimalizować dyskomfort oraz możliwość powstania infekcji.

Profesjonalny zabieg w gabinecie podologicznym przynosi ulgę natychmiast. Nie czekaj, rozpoznanie zmiany pozostaw specjaliście. Z naszego doświadczenia wynika, że 80% osób najpierw szuka pomocy w aptece lub w internecie, co nie raz kończy się zły rozpoznaniem zmiany i niepotrzebnie wydłużonym czasem terapii.

Wykonanie ortezy indywidualnej

Ortezy indywidualne są wykorzystywane w przypadku konieczności dopasowania ortez innych niż klasyczne. Poprawnie wykonana orteza stanowi ogromną pomoc dla pacjenta w przypadkach zdeformowanych palców stóp, przodostopia itp.

Wykonanie odciążenia (filc, pianka, gąbka)

Wykonanie odciążenia jest często niezbędnym elementem podczas wizyt w gabinecie podologicznym, często stosujemy proste tanie odciążenia, aby przekonać się czy poprawią one komfort chodzenia i czy warto zainwestować w droższe, ale trwalsze rozwiązania proponowane w naszym gabinecie.

Wykonanie opatrunku

Praktyka podologiczna dowodzi, że często dopiero w trakcie opracowywania zmian na stopach, przekonujemy się, że problem jest dużo poważniejszy niż na początku mogłoby się wydawać, dlatego czasem po zakończeniu zabiegu konieczne jest założenie opatrunku z odpowiednim do problemu i zgodnie z brakiem przeciwskazań preparatem.

Efekty

Komfort chodzenia to najważniejszy z efektów, który uzyskujemy dzięki zabiegom podologicznym. Poprawa jakości dnia codziennego dzięki pozbyciu się bólu jest priorytetem każdego z nas, a dzięki ortezom i odciążeniom możemy poruszać się dużo swobodniej.

Przeciwwskazania

Brak

Cena zabiegu

ZAREZERWUJ WIZYTĘ