Co to jest
Składa się z TCA 33%, H2O2, kwas kojowy 5%. Jedyna oryginalna formuła. To silna rewitalizacja skóry bez igieł, bez złuszczania. to zabieg silnej stymulacji wiotkiej skóry twarzy i ciała bez użycia igieł. Jest to oryginalna formuła połączenia TCA (kwasu trójchlorooctowego i wody utlenionej)
opracowana przez dr Rossanę Castellanę. Zabieg jest szybki, bezbolesny, nie pozostawia śladów.
Wspomaga inne zabiegi medycyny estetycznej jak mezoterapia, nici, mikronakłuwanie, radiofrekwencja, osocze bogatopłytkowe i lasery, z którymi może być łączony w jednej sesji zabiegowej. Jest to zabieg, który można wykonywać o każdej porze roku, ponieważ kwas TCA ani inne składniki nie są fotouczulające. Zabieg nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności. nie uszkadza skóry, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów.
H2O2 – woda utleniona w bardzo niskim stężeniu, działa poprzez modulację agresywności TCA i nawilżenie tkanek oraz potęguje mechanizmy stymulacji skóry, przygotowując receptory dla czynników wzrostu, moduluje proces zapalany, przebudowuje macierz pozakomórkową dzięki procesowi apoptozy. Kwas kojowy 5% – działa hamująco melanogenezę, działa rozjaśniająco.
- utrata napięcia skóry twarzy i ciała
- ujędrnienie skóry dekoltu
- blizny zanikowe np. po trądziku i ospie wietrznej
- rozstępy
- wspomaganie leczenia przebarwień skóry
- oczyszczanie skóry łojotokowej
- działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze wspomagające gojenie ran ziarninujących
Jak wygląda
Zabieg jest szybki, bezbolesny, nie pozostawia śladów. W oczyszczoną skórę wciera się podczas intensywnego masażu preparat. Można łączyć z mezoterapią mikroigłową w trakcie jednego zabiegu.
Po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Można wykonać pojedynczo lub w serii.
Efekty
- dobrze napięta skóra
- wypłycenie blizn
- wypłycenie rozstępów
- rozjaśnienie przebarwień
- poprawa struktury skóry
Przeciwwskazania
- podrażniona lub skłonna do podrażnień skóra
- łojotokowe zapalenie skóry
- alergia na kwas kojowy
- alergia na lateks
- ciąża oraz okres karmienia piersią
- wypryski skórne
- opryszczka