Zabiegi na paznokcie

Co to jest

Paznokcie zarówno w stopach, jak i w dłoniach potrafią mocno nam dokuczyć. Poniżej wymienione zabiegi sprawdzą się i tu i tu. Każdy problem warto skonsultować, gdyż istnieje bardzo wiele rozwiązań, które dają szybkie efekty.

Nasze terapie wspomagane są produktami polskiej marki Podopharm®, której produkty można zakupić w naszym sklepie w salonie.

Jak wygląda

Klamra Fraser'a na wrastający paznokieć

Pierwszą klamrę z tego drutu w 1960 roku wykonał Ross Fraser z Szkocji.
W 1961 roku dzięki współpracy z firmą RUCK technika Ross Frasera została przeniesiona na grunt europejski.
Zrobienie klamry ortonyksyjnej Frasera jest dla wprawnych specjalistów łatwe i szybkie. Wykonanie klamry "na miarę" wymaga od specjalistów podologii wprawy, zręczności i wiedzy na temat aktywacji. Należy tu jednak nadmienić, że zakładanie źle wyprofilowanych lub źle aktywowanych klamer może grozić nieudanym zabiegiem podologicznym i uszkodzeniem paznokcia u pacjentów.

Im grubszy jest drut tym klamra jest mocniejsza, ale trzeba użyć nieco więcej siły do wyginania klamry. Używany do większych i grubszych (mocniejszych) paznokci.
Im drut jest cieńszy tym klamra jest delikatniejsza, lecz łatwe jest profilowanie klamer. Używany do małych lub cienkich paznokci.

Klamrę tą przekładamy co ok 4 - 8 tygodni powodując systematyczne uniesienie bocznych krawędzi płytki powodujących dyskomfort i stan zapalny bocznych wałów. Całość terapii trwa od kilku miesięcy do nawet roku.

Klamra Podofix® 3TO na wrastający paznokieć

Ten typ klamry można zastosować w niemal wszystkich przypadkach paznokci zdeformowanych, boleśnie wrastających i wkręcających się. Jej stosowanie zaleca się również przy hipergranulacji i odciskach w rowku wału paznokciowego. Nadaje się ona również do kosmetycznej korekty zniekształconych paznokci.

Podofix sprawdza się szczególnie tam, gdzie występuje uczulenie na metal zakładany pod krawędź paznokcia lub jeśli założenie haczyka innej klamry pod paznokieć nie jest możliwe.:

  • U wrażliwych pacjentów,
  • Po chirurgicznych operacjach na paznokciach,
  • Również w przypadku małych paznokci.

Wskazaniem do stosowania klamer Podofix to: paznokieć wrastający, wkręcający się, odciski w rowku wału paznokciowym, ubytek płytki paznokciowej, zanokcica, tkanka ziarninująca.

Klamra Podofix jest swoistym połączeniem elastycznego tworzywa sztucznego i drutu aktywacyjnego, który za pomocą specjalnego klucza skręcającego pętelkę napręża klamrę po jej przyklejeniu.
Bardzo szybka aplikacja. Wystarczy lekko wyprofilować klamrę, przykleić, aktywować kluczem, obciąć zakręcony drucik i zabezpieczyć żelem.
Nie ma potrzeby przesuwania klamry. Paznokieć może rosnąć razem z przymocowaną klamrą aż do prawidłowego odrostu. Potem płytka paznokcia zostaje skrócona a klamra usunięta.
W razie konieczności klamra może być szybko usunięta przez odpowiednie podważenie klamry i zeszlifowanie resztek kleju.
Podofix może być stosowany praktycznie w każdym stanie paznokcia.

Oczyszczenie paznokci zmienionych chorobowo

Paznokcie zmienione chorobowo to paznokcie z onycholizą spowodowaną różnymi czynnikami, zarówno patogennymi, jak i mechanicznymi. To również paznokcie zajęte grzybicą, paznokcie przerośnięte lub łuszczące się.

Ważnym elementem terapii jest dokładne oczyszczenie aparatu paznokciowego oraz odpowiednie zabezpieczenie go przed dalszymi urazami.

Nasz specjalista w trakcie zabiegu dobierze indywidualną terapię z naszego szerokiego asortymentu do kontynuacji w domu, abyście mogli od razu po zabiegu odpowiednio dbać o swoje zdrowie i estetyczny wygląd.

Tamponada wału paznokciowego

W początkowej fazie wrastania paznokcia często wystarczy aplikować TAMPONADĘ. Jest to mały opatrunek ze specjalnego materiału, nasączony preparatem dezynfekcyjnym, mający za zadanie odseparowanie twardej płytki paznokcia od tkanek, w które paznokieć się wbija.

Usunięcie wrastającego elementu paznokcia

Zabieg polega na wycięciu, często metodą klinową, wrastającego elementu paznokcia, aby przywrócić komfort i zminimalizować powstanie kolejnych zmian np. ziarniny. Usługa obejmuje również tamponadę oraz opatrunek.

Rekonstrukcja płytki paznokcia w stopie

Rekonstrukcja specjalnym żelem, akrylem lub acrylożelem maks. do 2/3 powierzchni paznokcia. Najczęściej produkty te zawierają substancję czynną piroktan olaminy lub srebro, dla zabezpieczenia odrastającego paznokcia i łożyska przed czynnikami chorobotwórczymi.

Efekty

Efektem wszystkich działań w obrębie paznokci jest doprowadzenie do prawidłowego ułożenia paznokcia na łożysku oraz w bocznych wałach, odrost paznokcia uszkodzonego czy odbudowa w przypadku zaniku części płytki.

Przede wszystkim jednak głównym efektem jest pozbycie się bólu i ładny estetyczny wygląd paznokcia.

Przeciwwskazania

Brak

Cena zabiegu

ZAREZERWUJ WIZYTĘ