Pielęgnacja skóry atopowej jesienią

Skóra atopowa, czyli dotknięta atopowym zapaleniem (AZS) to przewlekła dolegliwość, która charakteryzuje się suchością, zaczerwienieniem i swędzeniem. Związane jest to z genetycznie uwarunkowanymi nieprawidłowościami bariery skórnej, które ułatwiają przenikanie alergenów do skóry, co wiąże się z większą skłonnością do podrażnień i stanu zapalnego.

Jesień to pora roku, która wcale nie ułatwia pielęgnacji tego typu skóry. Niezwykle ważna w tym czasie jest prawidłowa jej pielęgnacja zarówno w gabinecie jak i w domu.

Chciałabym Wam przybliżyć zabiegi, które spokojnie możecie wykonać w naszym gabinecie, mając skórę atopową lub wrażliwą:

AcidBoost® - Sensitive dla skóry wrażliwej z tendencją do zaczerwienień. W zabiegu stosowany jest żelowy koktajl, który bazuje na kwasie laktobionowym, azelainowym, migdałowym i glicyryzynowym, które idealnie koją, łagodzą podrażnienia i nawilżają. Dodatkowo koktajl wzbogacony jest przez Antipollution system, który chroni skórę przed działaniem czynników środowiskowych.

Germaine de Capuccini® - Royal Jelly zabieg odżywczo- rewitalizujący, który odnawia naskórek, poprawia elastyczność i przywraca blask. Obecne w zabiegu składniki aktywne takie jak: wyciąg z mleczka pszczelego, wyciąg z grzyba Poria Cocos, wyciąg z trzciny zwyczajnej idealnie rewitalizują, poprawiają odporność skóry na czynniki zewnętrzne, stymulują komórki, rozświetlają.

Peel Mission® - Asiatic Peel- to zabieg dla skóry suchej i odwodnionej. Głównym składnikiem zabiegu jest kwas azjatykowy oraz mieszanka licznych składników o głębokiej sile nawilżającej i odżywczej m.in. ekstrakt z drzewa Sacha Inchi. Razem tworzą unikalne źródło przywracające hydro- równowagę skóry, odbudowują barierę naskórkową i wygładzają zmarszczki powstałe na skutek odwodnienia.

Pamiętajmy też, że zabieg w gabinecie to zaledwie część pielęgnacji, niezwykle istotna jest kontynuacja w domu. Zawsze możecie liczyć na nasze doświadczenie i doradztwo. Dla skóry atopowej z naszej oferty w szczególności polecamy Wam:

Solverx® - linia Atopic Skin i Sensitive Skin kremy, żele, balsamy oraz szampony do włosów
AcidBoost® - linia Sensitive krem oraz maska dla skóry wrażliwej i suchej
Peel Mission® - linia Asiatic tonik, serum i krem do twarzy oraz dwa bogate balsamy i żel pod prysznic oraz linia Lacto tonik oraz krem
Germaine de Capuccini® - linia Royal Jelly krem oraz mleczko oczyszczające
Podopharm® - krem barierowy z colostrum

Masz problem ze swoją skórą? Zapraszamy na konsultację!

Tekst: Klaudia Rusinek