Ance-Logique – złoty środek w walce z trądzikiem

Skóra tłusta stanowi problem nie tylko dla nastolatków, lecz również dla nieco starszych osób, często nawet, w dojrzałym wieku. Charakterystyczna jest dla niej nadprodukcja sebum. Nadmierna aktywność gruczołów łojowych związana jest z zaburzeniem gospodarki hormonalnej, która ma miejsce najczęściej w okresie dojrzewania, w czasie ciąży, podczas stosowania hormonalnej antykoncepcji. Przetłuszczanie się skóry - czyli łojotok może również być dziedzicznym uwarunkowaniem lub spowodowane stresem. Zarówno skóra tłusta, jak i mieszana jest zazwyczaj grubsza, błyszcząca, ma rozszerzone pory i szary koloryt. Tworzą się na niej liczne zaskórniki, a twarz pokrywa oleista, błyszcząca warstwa. Nieleczony łojotok może przerodzić się w trądzik lub łojotokowe zapalenie skóry. 

Skóra mieszana jest niejednorodna – przetłuszcza się w strefie T (czoło, nos, broda) i jest przesuszona na policzkach. Z tego powodu jej pielęgnacja wymaga stosowania różnych kosmetyków na różnych partiach twarzy. Zarówno skóra tłusta, jak i mieszana może mieć tendencję do powstawania zmian trądzikowych. Trądzik pojawia się w efekcie nadmiernej pracy gruczołów łojowych oraz nadmiernego rogowacenia i namnażania się komórek skóry, które blokują wydalanie sebum, w rezultacie czego tworzą się zaskórniki. Nadmiar sebum na skórze stanowi doskonałe pożywienie dla bakterii, które namnażają się i mogą tworzyć stany zapalne. Zaskórniki przekształcają się wówczas w zaczerwienione, ropne wypryski.

Leczenie trądziku nie jest łatwe, ale dzięki produktom z serii Ance-Logique marki Theo Marvee, można pozbyć się uciążliwych zmian oraz blizn które po nich pozostają, a także zapobiec powstawaniu nowych, zmniejszyć rozszerzone pory oraz znormalizować pracę gruczołów łojowych.

Francuska firma Theo Marvee sięga po najlepsze składniki tworząc kosmetyki dopasowane do potrzeb skóry, która zwłaszcza w tym wypadku jest bardzo problematyczna.

Linia Acne-Logique zawiera między innymi Sytenol A – przełomowy naturalny składnik, który otrzymuje się przez oczyszczenie nasion Babchi. Nasiona te maja bardzo silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz łagodzące zmiany potrądzikowe, skutecznie hamuje namnażanie się bakterii, wydzielanie sebum, a także przeciwdziała powstawaniu zmian trądzikowych oraz stanów zapalnych.

Kolejnym silnym w swym działaniu jest Acnacidol – pozyskiwany jest z mleczka pszczelego. Składnik ten regeneruje skórę oraz odnawia uszkodzone komórki. Wyjątkowy składnik który usuwa nadmiar łoju i zanieczyszczenia nie naruszając naturalnej bariery ochronnej, odblokowuje i zwęża pory oraz przywraca naturalne PH skórze.

W linii Ance-Loqique mamy też silnie oczyszczająca, ściągająca maska Noir na bazie węgla aktywnego, który zyskuje teraz coraz większą popularność, kaolin (glinka kosmetyczna) o działaniu antybakteryjnym, remineralizującym i odtruwającym, wyciąg z cytryny – hamuje działanie wolnych rodników oraz niweluje przebarwienia, ekstrakt z korzenia lukrecji, melisy. Maska jest również bogata w kwas salicylowy i azelainowy, które wspomagają usuwanie zaskórników oraz posiadają działanie przeciwzapalne.

Pell A Clair peeling – to myjący żel z elementami pilingującymi o działaniu oczyszczającym, wygładzającym oraz odświeżającym zawierający wyżej wymieniony Sytenol A, Acnacidol ponadto zamiera czerwone algi, tlenek cynku, który ułatwia oczyszczanie skóry i przywraca naturalne pH.

Ance Block – punktowe serum do używania bezpośrednio na zmiany trądzikowe, zawiera wszystkie wyżej wymienione składniki, będzie doskonałym uzupełnieniem całej serii.

Więcej informacji na temat samego zabiegu oraz kosmetyków do pielęgnacji domowej uzyskasz w naszym gabinecie podczas bezpłatnej konsultacji.

Pamiętaj, że trądzik to poważny problem i nie należy go lekceważyć.

Materiały: Theo Marvee Tekst: Paulina Pilch