Skóra głowy

Co to jest

Skóra głowy często przysparza nam wielu zmartwień. wypadające i przerzedzające się włosy, przetłuszczające się, z łupieżem, swędząca skóra głowy. Kto z nas choć raz tego nie doświadczył.

W salonie oferujemy kilka różnych rozwiązań tych problemów:

  • konsultacja videodermatoskopem - od tego należy zacząć, aby dokładnie określić problem.
  • oxybrazja - wspaniały zabieg oczyszczający skórę głowy z zalegających złogów np. suchego szamponu wymieszanego z łojem, które często powodują stany zapalne i silne podrażnienia skóry głowy.
  • infuzja tlenowa - dostarczenie skórze głowy substancji odżywczych, nawilżających czy regenerujących z jednoczesnym dotlenieniem tkanek, pomaga to zwłaszcza przy uczuciu świądu czy nawracającym łupieżu.
  • mezoterapia igłowa - podanie za pomocą igły preparatów pobudzających tworzenie nowych włosów i ograniczających wypadanie pozostałych.
  • karboxyterapia - podanie za pomocą igły medycznego dwutlenku węgla, co powoduje pobudzenie mikrokrążenia i pobudza skórę głowy do powstawania nowych włosów, ale też do wzmocnienia tych już istniejących. W naszych terapiach często łączymy mezoterapię igłową z karboksyterapią.

Jak wygląda

Tak jak wszystkie zabiegi pracę ze skórą głowy zaczynamy od konsultacji, tutaj wspomagamy się videodermatoskopem, który w powiększeniu x200 pozwoli nam oraz Tobie dokładnie obejrzeć skórę głowy. Obraz zapisujemy i przechowamy w Twojej karcie klienta, abyśmy później mogli porównać efekty zabiegowe.

Zależnie od wybranej procedury zabieg będzie on wyglądał następująco:

Oxybrazja - za pomocą soli fizjologicznej lub specjalnie przygotowanej mieszanki oraz tlenu głowicą do oxybrazji pod odpowiednim ciśnieniem miejsce w miejsce będziemy oczyszczać skórę głowy i złuszczać zalegający naskórek i inne złogi. Zabieg jest dość chłodny i mokry, po zabiegu wysuszymy Twoje włosy. Zabieg można wykonać jednorazowo, ale zalecamy minimum 2 w serii.

Infuzja tlenowa - po wybraniu odpowiedniego preparatu, może to być odpowiednie serum lub tonik stworzony specjalnie dla skóry głowy, głowicą do infuzji rozprowadzamy go przy użyciu czystego tlenu, co dodatkowo pozwala nam dotlenić skórę i pobudzić ją do działania. Infuzja tlenowa jest bardzo przyjemnym zabiegiem, można się w jego trakcie zupełnie zrelaksować. Zabieg zalecamy wykonać kilkakrotnie najlepiej po uprzednim oczyszczeniu skóry za pomocą oxybrazji.

Mezoterapia igłowa - wybór preparatu będzie zawsze zależał od problemu. Najpopularniejszym preparatem jest Dr. Cyj oraz preparaty witaminowe. Z reguły wykonujemy 4 -7 zabiegów w serii.

Karboxyterapia - wykonywana techniką mikropunktury to najbezpieczniejszy ze sposobów podania dwutlenku węgla w celu pobudzenia pracy skóry głowy. Zabiegi powtarzamy co 2 tygodnie, ilość zabiegów w serii to 6 - 10 powtórzeń.

Efekty

Efekty, których możemy oczekiwać to oczyszczona, nawilżona i dotleniona skóra głowy w przypadku oxybrazji i infuzji tlenowej, a tym samym wyciszenie stanów zapalnych, redukcja świądu, łupieżu czy łusek łuszczycowych.

Efekty po mezoterapii igłowej i karboxyterapii to zagęszczenie włosów, zatrzymanie procesu wypadania oraz poprawa jakości samego włosa.

Przeciwwskazania

Oxybrazja - chore zatoki

Infuzja tlenowa - brak

Mezoterapia igłowa - ciąża i zaburzenia krzepliwości krwi

Karboxyterapia - szczegółowy opis znajdziesz tutaj

Cena zabiegu

ZAREZERWUJ WIZYTĘ