Depilacja laserowa

Wiele z Was zastanawia się czy warto korzystać z zabiegów depilacji laserowej, czyli trwałego usuwania owłosienia.  W naszym gabinecie możecie skorzystać z usługi depilacji laserowej przy użyciu technologii E-light®. Poniżej możesz przeczytać dlaczego warto.

E-light® (IPL + RF Bipolarny), czyli impulsowe źródło światła i fale radiowe to cały czas jeszcze nowość zaliczana do rodziny urządzeń wykorzystujących energię świetlną oraz prąd o częstotliwości radiowej. E-light® emituje wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które mają zróżnicowaną długość fali. Docierają one na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo. Działanie fal radiowych intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL. Efektem współdziałania IPL i fal radiowych jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej. Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć 30-40 % energii, reszta energii jest odbijana i załamuje się (energia świetlna penetruje do 2,5 mm), podczas gdy działamy E-light’em zjawisko odbicia i załamania się energii nie występuje (energia świetlna penetruje do 4mm). Praca e-lightem to szybszy efekt końcowy, co przekłada się na mniejszą ilość zabiegów, dużą rozpiętość możliwych zastosowań.

Technologia ta ma szerokie możliwości precyzyjnego dopasowania się do różnych typów skóry oraz różnych defektów i problemów skórnych. Jest klinicznie sprawdzona i bezpieczna, a zabiegi są bardzo atrakcyjne cenowo w porównaniu do np. fotoepilacji laserem diodowym.

Światło IPL jest selektywnie absorbowane przez melaninę (chromofor) zawartą we włosach. Zaabsorbowana energia świetlna jest oddawana do tkanek otaczających, w tym wypadku wewnątrz mieszka włosowego, w postaci energii cieplnej. W związku ze znacznym zwiększeniem temperatury w obrębie mieszka włosowego dochodzi do koagulacji, czyli ścięcia białek. Doprowadza to do odcięcia odżywienia włosa i w konsekwencji dochodzi do jego wypadnięcia.

Nieprawdą jest, że zabiegi te są nieskuteczne, opinie takie często powstają po źle wykonanych zabiegach, niedokładnych, w pośpiechu lub zużytą głowicą przez niewykwalifikowany personel. Aby uniknąć takich sytuacji zawsze zadawaj pytania odnośnie sprzętu oraz kwalifikacji osoby wykonującej zabieg.

O wszystkich zaletach, przeciwwskazaniach i możliwościach metody depilacji laserowej najlepiej porozmawiać w gabinecie w trakcie bezpłatnej konsultacji, która do niczego nie zobowiązuje.

Najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej

Depilacja laserowa kojarzy się większości osób z zabiegiem drogim i bolesnym. Otóż nic bardziej mylnego. Współczesna technologia daje nam możliwość pracy z coraz lepszym sprzętem, dającym dobre rezultaty zabiegowe w przystępnych cenach.

Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się kilkakrotnie na tą samą okolicę w odstępach 4 – 6 tygodni. Okolicę, z której chcemy pozbyć się niechcianych włosków powinnyśmy dzień wcześniej ogolić maszynką jednorazową lub użyć kremu do depilacji. Nie wolno usuwać włosków woskiem czy pęsetą zarówno przed rozpoczęciem jak i między zabiegami.

Nie wolno też się opalać miesiąc przed, w trakcie oraz miesiąc po zakończeniu zabiegów. Przeciwwskazaniem jest również ciąża i okres karmienia piersią. Antybiotykoterapia, przyjmowanie sterydów, NLPZ oraz niektórych leków hormonalnych również wymaga konsultacji w gabinecie.

Przed zabiegiem skóra jest oczyszczona, zabezpieczamy odpowiednio wszystkie znamiona i inne wymagające tego miejsca, nakładamy specjalny chłodzący żel dla większego komfortu podczas zabiegu. W trakcie depilacji odczuwamy lekkie pstryknięcia, podobne do strzału z gumki recepturki.

Po zabiegu skóra może być delikatnie zaróżowiona, okolice tj. twarz i dłonie zawsze zabezpieczamy kremem z filtrem UVA i UVB SPF 50+

Masz więcej pytań zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego gabinetu oraz przypominamy, że kupując min. 3 zabiegi od razu otrzymujesz na nie rabat -20% ❤

Tekst: Anna Czarnota
Materiały: Mimari