Germaine de Capuccini – linia Purexpert dla skóry problematycznej

 

Linia Purexpert opiera się na nowatorskich recepturach i specjalnym rytuale składającym się z 3 kroków:

 1. odnowa
 2. regeneracja i przywrócenie równowagi
 3. nawilżenie

Celem zabiegów jest oczyszczenie i odświeżenie skóry, ograniczenie rozwoju bakterii i stanów zapalnych, zapobieganie nadmiernemu rogowaceniu, redukowanie wydzielania sebum.

Codzienna pielęgnacja domowa i regularne zabiegi oczyszczania twarzy w ulubionym salonie kosmetycznym stanowią klucz do przemienienia każdej skóry w piękną i tryskającą zdrowiem cerę. Taka dbałość o skórę zapobiega pojawianiu się przedwczesnych zmarszczek i powstawaniu przebarwień oraz powoduje zmniejszenie porów.

3 nowatorskie receptury i specjalny rytuał składający się z 3 kroków odkrywają na nowo model klasycznego zabiegu oczyszczania twarzy wykonywanego w salonach kosmetycznych. To jednak rytuał rewolucyjny, znacznie bardziej wyrafinowany i pozwalający na ukazanie „ładnej” skóry, o wyglądzie bardziej jednolitym, rozświetlonym i lepiej oczyszczonym.

Krok 1 – odnowa

Eksfoliująca żelowa maseczka Deeping Evolution o działaniu enzymatycznym, która w rekordowym czasie (zaledwie 10 min) myje, oczyszcza, odnawia i wzmacnia skórę. Polecana dla wszystkich rodzajów skóry.
Jej rewolucyjna receptura o wysokiej skuteczności łączy dwa enzymy i bioaktywny kompleks łagodzący, który minimalizuje niekorzystne skutki odnowy:

 • odnawia naskórek i sprzyja jego usuwaniu
 • silnie wzmacnia skórę i zapewnia jej komfort, minimalizując ewentualne podrażnienia
 • nakładanie preparatu nie wymaga wykonywania ruchów trących, co powoduje, że Deeping Evolution jest idealny do zastosowania w przypadku cer z niedoskonałościami i wrażliwych
 • zapewnia głębokie oczyszczanie
 • nie wymaga użycia pary wodnej, nie doprowadza do przekrwienia skóry w trakcie zabiegu kosmetycznego

Po zmyciu maseczki możemy wykonać manualne oczyszczanie, microdermabrazję, oksybrazję lub kawitację.

Krok 2 – odbudowa

Po zalecanych w tym zabiegu ruchach drenujących  przystępujemy do drugiego etapu. Maseczka, którą nakładamy dzięki swoim składnikom ma jednocześnie trzy rodzaje działania:

 • głęboko myje i oczyszcza dzięki zawartości czerwonej glinki i biomembran drożdży
 • obkurcza i redukuje rozmiar porów za pomocą fito-kompleksu 
 • łagodzi i wzmacnia skórę po oczyszczaniu dzięki działaniu pochodnych kukurydzy

Pod koniec działania maseczki można wykonać krótki masaż. Maseczka pozostaje na skórze ok. 15 min.

Krok 3 – nawilżenie

BB cream natural cover – to lekki krem, dobrze kryje, nawilża, ujednolica, obkurcza pory i wzmacnia skórę w sposób natychmiastowy, dlatego jest doskonały na zakończenie zabiegu.

Wysoka zawartość kwasu hialuronowego o silnym działaniu nawilżającym, składnik z korzenia lukrecji oraz proteiny mleczne gwarantują kompleksową równowagę skóry.

Tekst: Anna Czarnota
Materiały i foto: Germaine de Capuccini

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.