Najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej

Epilacja laserowa kojarzy się większości osób z zabiegiem drogim i bolesnym. Otóż nic bardziej mylnego. Współczesna technologia daje nam możliwość pracy z coraz lepszym sprzętem, dającym dobre rezultaty zabiegowe w przystępnych cenach.

Zabiegi epilacji laserowej wykonuje się kilkakrotnie na tą samą okolicę w odstępach 4 – 6 tygodni. Okolicę, z której chcemy pozbyć się niechcianych włosków powinnyśmy dzień wcześniej ogolić maszynką jednorazową lub użyć kremu do depilacji. Nie wolno usuwać włosków woskiem czy pęsetą zarówno przed rozpoczęciem jak i między zabiegami.

Nie wolno też się opalać miesiąc przed, w trakcie oraz miesiąc po zakończeniu zabiegów. Przeciwwskazaniem jest również ciąża i okres karmienia piersią. Antybiotykoterapia, przyjmowanie sterydów, NLPZ oraz niektórych leków hormonalnych również wymaga konsultacji w gabinecie.

Przed zabiegiem skóra jest oczyszczona, zabezpieczamy odpowiednio wszystkie znamiona i inne wymagające tego miejsca, nakładamy specjalny chłodzący żel dla większego komfortu podczas zabiegu. W trakcie epilacji odczuwamy lekkie pstryknięcia, podobne do strzału z gumki recepturki.

Po zabiegu skóra może być delikatnie zaróżowiona, okolice tj. twarz i dłonie zawsze zabezpieczamy kremem z filtrem UVA i UVB SPF 50+

Masz więcej pytań zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego gabinetu oraz przypominamy, że kupując min. 3 zabiegi od razu otrzymujesz na nie rabat -20% ❤

Tekst: Anna Czarnota

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły, Informacje, Oferta. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.